***CH-Fahrzeug***Ab Service MFK***neu Bereift***tolle Ausstattung inkl. Panoramadach AMG Exclusivpaket***NP Fr. 88'570.00***
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'105 kg |
| Kerb weight | 1'585 kg |
| Type approval number | 1MG642 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 3-Sterne Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 9.6 / 6.1 / 7.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 88'570 |
| Price | CHF 23'895 |
Note: actual equipment may differ from that listed.