Véhicule Suisse, Carnet de service, Expertisé, Options : Compteur digital de vitesse, Jantes Motorsport Pro Race 1.2, Système Carplay, GPS, Etc..
| Body style | convertible |
| First registration date | 02.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'141 kg |
| Kerb weight | 966 kg |
| Type approval number | 1LD323 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 65'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.3 / 5 / 6.3 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.