Neuwagen zum Sonderpreis, S-Line., Automat, Rückfahrkamera, Tempomat, el. Heckklappe, Totwinkelassistent, Sitzheizung etc.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'535 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie gem. Hersteller |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 41'550 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.