Rückfahrkamera / Ledersitze / Sitzheizung / Tempomat / App-Connect / Blind Spot-Sensor / DAB-Radio / Adaptive Fahrwerksregelung / Panorama Glasdach / KEYLESS Go / Steckdose 230 V / 8-fach Alufelgen
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'368 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VF423 |
| Car-Nr. | 26665 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 207'999 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 301 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 / 6 / 7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 52'150 |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.