*Frisch ab MFK*Frisch ab Service*LED Scheinwerfer*
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Kerb weight | 2'357 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 1081 |
| Cubic capacity | 2'000 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Auf Wunsch mit 12 Monate oder 20'000km Garantie für nur 600..- |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 177'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 107 kW / 145 PS |
| Doors | 4 |
| Price | CHF 14'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.