CH-Wagen.. 8 Plätzer.. 4x4..AHK abnehmbar 2500kg..Lederausstattung.. Abstandsregeltempomat.. Standheizung.. Navigation.. Rückfahrkamera.. Mercedes Benz MSi Plus Garantie bis 19.09.2026 o. 80000Km..
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1mj946 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2024-09-20, 24 Monate oder 80000 km Mercedes Benz MSi Plus Garantie |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 61'990 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 49'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.