***Neuwagenzustand***ab MFK+Service*** 8-fach bereift, Klimaautomat, Sensoren vorne+hinten, vollautomatisches Verdeck, Windschott, Sitzheizung, Tempomat usw.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'860 kg |
| Kerb weight | 1'435 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 32'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7 / 5 / 5.7 |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 39'750 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.