Top Zustand/ Ab MFK und Service/ 8fach Bereift/ ab 330.-
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'640 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VR816 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 65'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 235 kW / 320 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2022 |
| Fuel consumption | 8.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 188 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 63'200 |
| Price | CHF 31'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.