* top Zustand * FR-Line * aus 1. Hand * Garantie * 7-Sitze * integrierte Kindersitze * Anhängerkupplung * Kamera * Navi * DAB+ *
| Body style | Van |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'590 kg |
| Kerb weight | 2'137 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1SH785 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 140'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 45'150 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.