Immer die besten Mercedes Benz Neuwagen Preise, egal ob ab Lager oder auf Bestellung
Global Car Trading AG
Chaltenbodenstrasse 16
Schindellegi-Feusisberg / SZ
Tel: 044 546 48 95
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'059 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate 24 Monate Mercedes Benz Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 1'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 65'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.