CH-Auslieferung, Gratis-Service-Paket, 3,3-Leasing mit BMW Versicherung möglich,OHNE Anzahlung CHF 900./Monat bei 15000 km/Jahr
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'970 kg |
| Kerb weight | 2'323 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1le161 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 251 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 68'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.