***Standheizung***el. Komfortsitze***Anhängerkupplung***beidseitige Schiebetüren***Assistenzpaket***Kamera
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2024-04-23, 36 Monate oder 200000 km Fortlaufende VW Herstellergarantie mit Anschlussgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 17'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 73'895 |
Note: actual equipment may differ from that listed.