Wird frisch ab MFK verkauft, Servicegepflegtes Fahrzeug aus 1. Hand, Totwinkel-Assistent, Sitzheizung, Tempomat, Keyless, Ambientebeleuchtung mit Farbeinstellung, 8-fach bereift.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'935 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1MG279 |
| Car-Nr. | 651.647.277 |
| Cubic capacity | 1'595 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 131'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2023 |
| Fuel consumption | 7.1 / 4.5 / 5.5 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 36'690 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.