* GUTER ZUSTAND * NAVI * LEDER * XENON * ABSTANDSREGELTEMPOMA * 525 PS *
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'225 kg |
| Kerb weight | 1'970 kg |
| Type approval number | 1md596 |
| Cubic capacity | 6'209 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 105'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 386 kW / 525 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 21.7 / 9.7 / 13.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 330 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 238'400 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.