Night-Paket, MBUX Navigation Premium, Burmester, KEYLESS-GO, DIGITAL LIGHT, 20 AMG Alu Vielspeichen, Aktive Abstands-Assistent DISTRONIC, Park-Paket mit 360 -Kamera
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'580 kg |
| Kerb weight | 2'224 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 14'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 54'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.