360°-Kamera, Parksensoren, Tempomat, Sportmodus, Klimaanlage, Sitzheizung, Navigation, Bluetooth, AUX, USB, Ab MFK.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'615 kg |
| Type approval number | 1BC514 |
| Chassis Number (VIN) | WBA3G51040A268464 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Mileage | 172'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8 / 5 / 6 |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| New price | CHF 53'160 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.