Gepflegtes Fahrzeug, Frisch ab MFK, Automat, Navi, Kamera, Panorama, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'466 kg |
| Car-Nr. | 5696.0 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 213 kW / 290 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.5 / 6.6 |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 41'300 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.