AMG Line, Premium Plus Paket, Park-Paket mit 360-Kamera, Kabelloses Ladesystem,
Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'995 kg |
| Kerb weight | 1'675 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 368piku010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 18'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 61'320 |
| Price | CHF 36'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.