Frisch ab Service / 12 Monate Garantie / Night-Paket
LUEG AG, Mercedes-Benz Kriens / Luzern
Sternmatt 6
Kriens / Luzern / LU
Tel: 041 226 00 00
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'128 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 506805 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 145'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 91'250 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.