CH-Fahrzeug * N-Line Ausstattung * 4WD * Cyber Grey Matte * Leasing möglich
Garage Arena AG
Weingartenstrasse 70
Naters / VS
Tel: 027 922 93 50
Tel: 079 220 75 40
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'685 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC623 |
| Car-Nr. | 4103 |
| Warranty | 60 Monate 5 Jahre Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 495 km |
| Battery capacity | 84.0 kWh |
| New price | CHF 67'400 |
| Price | CHF 61'650 |
Note: actual equipment may differ from that listed.