NEUES FAHRZEUG MIT TAGESZULASSUNG / LEDER / NAVI / 360KAMERA / 22ALUFELGEN / MATRIX LED /EL. HECKDECKEL / PARKHILFE VO+HI / SITZHEIZUNG+HI+LENKRAD / SPURASSISTENT+TOTWINKEL / HARMAN KARDON SOUNDSYSTEM / TEMPOMAT / MEMORY SITZE L+R / 7Pl.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'402 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | V-388191 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 5 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 63 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| Price | CHF 66'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.