AB MFK , Service , AUTOMAT , Klima
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'825 kg |
| Kerb weight | 1'460 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1ta197 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 221'025 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 11.4 / 7.3 / 8.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 35'600 |
| Price | CHF 4'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.