| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'415 kg |
| Kerb weight | 2'068 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1bw540 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 165 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 104'440 |
| Price | CHF 36'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.