4X4,Bon état,Services suivis,Roues été et hiver
Garage des Alpes de Conthey SA et Clip Automobiles SA
Route Cantonale 32
Conthey / VS
Tel: 027 346 16 28
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Kerb weight | 1'720 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1MK641 |
| Cubic capacity | 2'268 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 91'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 109 kW / 148 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Fuel consumption | 8.3 / 6.1 / 7.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 194 g/km |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.