Mazda 2 2026Taux de Leasing 1.9Leasing à partir de 129CHF/MOIS
Auto-Rives, succursale de Groupe Leuba SA
Rue de Lausanne 45
Morges / FR
Tel: 021 804 53 00
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'229 kg |
| Car-Nr. | 104 |
| Cubic capacity | 1'490 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km Garantie d'usine 6 Ans ou 150'000KM |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 27'750 |
| Price | CHF 25'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.