SWISS INTEGRAL SERVICE : 4 JAHRE ODER 60000 KM oder 100000 KM, Carvertical Check, Garantie,
| Body style | Coupe |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'205 kg |
| Kerb weight | 1'916 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 38'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 69'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.