Frisch ab MFK,Frisch ab Service,Leder,Panoramaschiebendach,Navi,360Kamera,Parksensoren Vohi.,Anhängerkupplung,Sitzheizung,Inkl.12Monaten Garanite
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 2'321 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1VC299 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 231'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 288 kW / 391 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 76 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 46 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| New price | CHF 103'200 |
| Price | CHF 24'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.