/ CH-Fahrzeug aus 1. Hand inkl. Garantie / Rückfahrkamera / Keyless / Standheizung / Frontscheibenheizung / Totwinkelassistent / Spurhalteassistent / 8fach bereift auf Kompletträder / uvm.
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'844 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1VF680 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 20000 km Vollgarantie möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 129'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4 / 4.6 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 48'300 |
| Price | CHF 15'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.