**Abstandsregler**Xenon**LED**DAB**Sitzheizung**elektrische Heckklappe**Navigation**Parksensoren**frisch ab MFK**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1AE355 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 650.- |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 159'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 5 / 3.8 / 4.2 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 62'200 |
| Price | CHF 16'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.