Gepflegtes Fahrzeug, aus 1. Hand, Parksensoren, 360-Kamera, Panoramadach, Leder mit Sitzheizung vorne + hinten etc. etc., 8-fach bereift, AHK 3.5 t, Verkauf im Auftrag des Kunden, bitte auf 079 516 01 03 anrufen.
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'152 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1XG832 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 140'650 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 / 6.5 / 7.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 79'000 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.