Luxury Line, Lenkradheizung, Komfortzugang, Rückfahrkamera, Panorama Glasdach, Sonnenschutzverglasung, Sitzverstellung elektrisch, Driving Assistant Plus, Navigation Plus
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'834 kg |
| Type approval number | 1BQ467 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.2 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 49 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 51 km |
| Battery capacity | 7.6 kWh |
| New price | CHF 60'950 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.