Exklusiv-Paket, Park-Paket mit 360-Kamera, Fahrassistenz-Paket, Fahrassistenz-Paket, SOUNDSYSTEM HIGH END,
Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'625 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Car-Nr. | 368160698010 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 72'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 345 kW / 469 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 14.8 / 7.8 / 10.4 |
| CO2 emissions | 237 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 206'108 |
| Price | CHF 72'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.