KEYLESS-GO-Paket, Fahrassistenz-Paket, Exklusiv-Paket, Wärme-Komfort-Paket, Touchpad, Head-up-Display, 360-Kamera, Surround-Soundsystem, AMG Line
Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | Coupe |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'595 kg |
| Kerb weight | 2'090 kg |
| Car-Nr. | 335201737010 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 119'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.7 / 7.5 / 9.4 |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 213'404 |
| Price | CHF 45'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.