AMG Aerodynamik-Paket, KEYLESS-GO-Paket, Park-Paket, AMG Night-Paket, Memory-Paket, Adaptiver Fernlicht-Assistent, Surround-Soundsystem
Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'744 kg |
| Car-Nr. | 335201715010 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 410 kW / 558 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 196'600 |
| Price | CHF 112'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.