FIAT 500L 0.9 Turbo Living 7 Sitze, Leder, Verbrauch: 4,8L/100Km, CO2-Emission 112 g/Km, Energieeffizienz A.
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'965 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Cubic capacity | 875 cc |
| Cylinders | 2 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantieumfang nach Absprache. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.3 / 4.8 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 30'000 |
| Price | CHF 6'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.