Top Zustand, S Line Interieur Exterieur, Navigation Professional, Virtual Cockpit, Rückfahrkamera, Totwinkel Spurhalteassistent, Distanzregler, Sitzheizung, 3 Zone Klimaautomat, DAB Radio, Apple Car Play, Sportsitze, Alcantara / Ledersitze elektrisch verstellbar, LED Matrix Scheinwerfer, Ambiente Beleuchtung, 12 Monate Garantie...
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'225 kg |
| Kerb weight | 1'690 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1AH989 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 63'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 / 4.6 / 5.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.