Inklusiv 1 Jahr Garantie / Einbauregal / Leasing / Anhängerkupplung / Klima / Rückfahrkamera / Anfragen Besichtigung unter 079 405 22 20 Standort des Fahrzeuges. Zürcherstrasse 154. 8953 Dietikon
CD Handel & Consulting GmbH
Trockenloostrasse 101
Regensdorf / ZH
Tel: 044 546 15 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'326 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 3nc514 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Inklusiv 1 Jahr Garantie Quality 1 (Q-Base) |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 118'300 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 09.2019 |
| Fuel consumption | 5 |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 23'490 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.