CH-Fahrzeug* Gratisservice* Keyless-Go* Head-up* 360Kamera* Nacken-Wärmer* Lenkradheizung* Carbon Paket* Harman-Kardon* Aus 1.Hand* Top Zustand*
| Body style | convertible |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'939 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1BN519 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie Optional Gratisservice 10 Jahren oder 100'000km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 26'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 10.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 232 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 74'880 |
Note: actual equipment may differ from that listed.