Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'385 kg |
| Car-Nr. | 506012 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 13'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 515 kW / 700 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 105.0 kWh |
| Price | CHF 124'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.