Official Maserati Geneva, nouveau Grecale Trofeo en finition Fuoriserie.Disponible en Mai 2026 neuve sans immatriculation, pack service inclus dans le prix
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'367 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km OFFICIAL MASERATI WARRANTY |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 531 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 139'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.