Chez nous vous trouverez les meilleures affairesVéhicule en bon état / Sehr gepflegter Occasion l
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'640 kg |
| Kerb weight | 2'135 kg |
| Car-Nr. | 5576 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie StarClass by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 101'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 470 kW / 639 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.5 |
| CO2 emissions | 306 g/km |
| New price | CHF 244'666 |
| Price | CHF 96'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.