Exemple de prix avec remise, Services gratuits, véhicule Suisse // Preisbeispiel mit Rabatt, Gratis Service
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'325 kg |
| Car-Nr. | 8189 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie MSI by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.1 |
| CO2 emissions | 48 g/km |
| Electric range | 131 km |
| Battery capacity | 31.2 kWh |
| New price | CHF 96'528 |
| Price | CHF 76'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.