Chez nous vous trouverez les meilleures affairesVéhicule en bon état / Sehr gepflegter Occasion l
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'002 kg |
| Type approval number | 1MH950 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie StarClass by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 118'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| New price | CHF 89'885 |
| Price | CHF 32'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.