Centre Porsche Lausanne
Boulevard de l'Arc-en-Ciel 8
Crissier / VD
Tel: 021 552 39 80
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'110 kg |
| Kerb weight | 2'530 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 768457 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 346 kW / 470 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 66 km |
| New price | CHF 165'320 |
| Price | CHF 142'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.