Guter Zustand mit 3.2 L Mercedes-Motor Automat.
| Body style | convertible |
| First registration date | 08.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'665 kg |
| Kerb weight | 1'520 kg |
| Type approval number | 1CB9 31 |
| Chassis Number (VIN) | 1C3 ANE 5L8 5X0 602 31 |
| Cubic capacity | 3'199 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 75'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 12 / 7 / 10 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 60'500 |
| Price | CHF 8'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.