**Navigation**360 Kamera**Abstandsregler**Anhängerkupplung**Panorama Dach**Leder**DAB+**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'152 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1VE591 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 650.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 141'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.4 / 6.5 / 7.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 102'000 |
| Price | CHF 24'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.