AUTOMAT, 1. Hand, unfallfrei, Top Zustand, Parksensoren, Rückfahrkamera, Tausch sowie Finanzieung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'985 kg |
| Kerb weight | 1'913 kg |
| Trailer load braked | 1'715 kg |
| Type approval number | 3RE612 |
| Car-Nr. | 877 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 39'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 107 kW / 146 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.8 |
| CO2 emissions | 206 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 26'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.