Frisch ab MFK, Frisch ab service, 8Fach-bereift, Servicegepfl., Tausch, Teilzahlung.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'305 kg |
| Kerb weight | 940 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FB358 |
| Cubic capacity | 1'242 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 111'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 51 kW / 70 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.3 / 5.1 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 119 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 18'490 |
| Price | CHF 3'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.