Garage D'Errico Automobiles Sàrl
Route de Pré-Bérard 20
Monthey / VS
Tel: 079 666 36 76
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'015 kg |
| Kerb weight | 2'640 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF435 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 165'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.6 / 7.9 / 9.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 17'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.