Garage D'Errico Automobiles Sàrl
Route de Pré-Bérard 20
Monthey / VS
Tel: 079 666 36 76
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'910 kg |
| Kerb weight | 1'601 kg |
| Type approval number | 1SH597 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 57'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.8 / 6.8 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.